Baner FEkonkurs plastycznyInwestycje PPUZZdalne nauczaniecovid

Benefis prof. Stanisława Hodorowicza – PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ!

Dokładnie miesiąc temu byliśmy świadkami nostalgicznego, a zarazem radosnego wydarzenia pełnego wzruszeń i wspomnień, jakim był benefis prof. Stanisława Hodorowicza. Zaaranżowana na góralską izbę aula PPUZ przeniosła gości w czasy dzieciństwa i młodości benefisanta, nie zabrakło odwołań do działalności naukowej i dydaktycznej oraz społeczno-politycznej podejmowanej przez Profesora. W urokliwym, teatralnym klimacie, wypełniona po brzegi aula gościła rodzinę, przyjaciół, współpracowników i wszystkich bliskich sercu Profesora.

Zorganizowany w ramach Jubileuszu 20-lecia Podhalańskiej Uczelni benefis, to wyraz uznania dla prof. Stanisława Hodorowicza za całokształt pracy wniesionej na rzecz powstania i rozwoju Uczelni.

Dopełnieniem urokliwej scenerii podhalańskiej auli były występy zespołów regionalnych. Zebrani w ten wyjątkowy wieczór Zbójnicy i Orlice wyśpiewali Profesorowi życzenia zdrowia i pomyślności na dalsze lata. Na scenie oglądaliśmy także Kapelę Hanki Wójciak.

Tak spektakularne wydarzenie było możliwe dzięki decyzji JM Rektora dra hab. Roberta Wojciecha Włodarczyka, prof. uczelni, a także dzięki pracy i zaangażowaniu Prorektor ds. współpracy i projektów – dr Bianki Godlewskiej-Dzioboń oraz Centrum Współpracy i Jakości – Dominiki Stalmach i Gabryjeli Maciasz.

Profesorowi raz jeszcze składamy najlepsze życzenia, a wszystkich, którzy chcą przeżyć wydarzenie ponownie, zapraszamy do oglądania na YouTube.

Pisali o nas m.in.:

- Portal informacyjny Podhale24: https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/79684/Strateg_i_poszukiwacz__benefis_profesora_Stanislawa_Hodorowicza_zdjecia.html

- Urząd miasta Nowy Targ: https://www.nowytarg.pl/news.php?cod=11645

- Nowy Trag24.TV : https://nowytarg24.tv/benefis-profesora-stanislawa-hodorowicza/

- Małopolski portal informacyjny Głos24Podhale: https://glos24.pl/benefis-profesora-nowotarskiej-uczelni

- Podhale Region: https://podhaleregion.pl/index.php/z-podhala/34795-dziekujemy-ci-podhalanski-hetmanie-benefis-prof-stanislawa-hodorowicza

- Związek Podhalan: https://zwiazek-podhalan.com/author/gradmin/page/3/