Nowa WIFIInwestycje PPUZSukces UczelniInformatyzacja PPUZ w Nowym Targu (cyfrowa uczelnia 3.0)Zdalne nauczaniecovidBaner FE
Szybki kontakt

Biblioteka Uczelniana
Podhalańskiej Państwowej
Uczelni Zawodowej
w Nowym Targu

 

Zadaj pytanie on-line

CZYTELNIA
telefon: 18 26 10 714
czytelnia@ppuz.edu.pl 

 
WYPOŻYCZALNIA
telefon: 18 26 10 715
wypozyczalnia@ppuz.edu.pl

Ibuk Libra 2020

 

CZYM JEST IBUK LIBRA?

Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw (m.in. Wydawnictwa Lekarskiego PZWL). W czytelni on-line znajdziecie Państwo podręczniki akademickie, publikacje naukowe z zakresu humanistyki, nauk społecznych, ekonomicznych, matematyczno-przyrodniczych, prawnych, medycyny i informatyki.

Z a c h ę c a m y   d o   c z y t a n i a   o n - l i n e !

 

WYKAZ ZAKUPIONYCH E-KSIĄŻEK

Od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku studenci i pracownicy PPUZ w Nowym Targu mogą bezpłatnie korzystać z ponad 1 800 e-publikacji na platformie Ibuk Libra. Wykaz e-publikacji dostępnych w 2020 r. w wirtualnej czytelni ibuka dostepny jest TUTAJ.

 

JAK KORZYSTAĆ Z IBUK LIBRA?

Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Internet Explorer lub Mozilla Firefox. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

 
Biblioteka Akademicka PPUZ w Nowym Targu oferuje zdalny dostęp do elektronicznych źródeł wiedzy. Z
a pomocą jednego loginu i hasła można zalogować się do konta czytelnika, a także do zasobów IBUK Libra.

Chcąc skorzystać z e-zasobów należy:
  • posiadać aktywne konto czytelnika w Bibliotece,
  • wejść na stronę internetową Uczelni do zakładki BIBLIOTEKA, a następnie do folderu ZASOBY CYFROWE
  • wybrać bazę, klikając w jej logo (w celu dostępu do e-zasobów, użytkownik zostanie poproszony o podanie loginu i hasła),  
  • zalogować się podając te same dane, które służą do logowania się w katalogu on-line Biblioteki; dane te są przekazywane podczas aktywacji konta czytelnika w wypożyczalni biblioteki

 

..........................................................................

     ZAŁÓŻ OSOBISTE KONTO myIBUK!
Aby korzystać ze wszystkich możliwości bazy konieczne jest założenie osobistego kontmyIbuk. Po założeniu konta myIbuk czytelnik jest już zawsze rozpoznawany przez system i może korzystać z tych zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia. Baza umożliwia wyszukiwanie wewnątrztekstowe, dodawanie zakładek, zaznaczanie fragmentów tekstu, wprowadzanie własnych notatek, tagowanie fragmentów, eksport notatek > prześlij.

WAŻNE! Po zalogowaniu się w serwisie poprzez zakładkę ZASOBY CYFROWE, przy pierwszym logowaniu na konto myIBUK użytkownik zostanie poproszony o powiazanie konta myIBUK z HANem (programem dajacym dostęp do e-zasobów Biblioteki). Dzięki takiemu rozwiazaniu, przy kolejnych logowaniach do czytelni on-line Ibuk Libra, użytkownik od razu otzryma dostęp do swojej indywidualnej półki, bez konieczności dodatkowego logowania.

 ..........................................................................

Zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem, który krok po kroku omawia najważniejsze funkcjonalności bazy, instrukcją wprowadzania kodu PIN oraz krótkimi filmikami, które ułatwią poruszanie się po serwisie nowym użytkownikom.
Dostęp do tych materiałów znajduje się poniżej.

IBUK LIBRA
Przewodnik dla czytelników

 

IBUK LIBRA - jak wprowadzić kod PIN?
Instrukcja

 

Funkcje platformy IBUK LIBRA
Tutorial

 

Rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN
Tutorial

 

Osobista półka myIBUK
Tutorial