Nowa WIFIInwestycje PPUZSukces UczelniInformatyzacja PPUZ w Nowym Targu (cyfrowa uczelnia 3.0)Zdalne nauczaniecovidBaner FE
Szybki kontakt

Biblioteka Uczelniana
Podhalańskiej Państwowej
Uczelni Zawodowej
w Nowym Targu

 

Zadaj pytanie on-line

CZYTELNIA
telefon: 18 26 10 714
czytelnia@ppuz.edu.pl 

 
WYPOŻYCZALNIA
telefon: 18 26 10 715
wypozyczalnia@ppuz.edu.pl

Jak korzystać z licencjonowanych e-zasobów Biblioteki Akademickiej

  

Jak korzystać z IBUK LIBRA
...............................................................

Od nowego roku studenci i pracownicy naszej Uczelni mogą korzystać z ponad 2 300 tytułów w czytelni on-line IBUK LIBRA. Wykaz obecnie dostępnych książek na platformie znajduje się poniżej.

     IBUK LIBRA 2021 - książki dla wszystkich kierunków studiów           wykaz dostępny jest TUTAJ

     IBUK LIBRA 2021 - książki z zakresu nauk ekonomicznych              wykaz dostępny jest TUTAJ


Czytanie e-książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Internet Explorer lub Mozilla Firefox. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

 
Biblioteka Akademicka PPUZ w Nowym Targu oferuje zdalny dostęp do platformy Ibuk Libra.
Za pomocą jednego loginu i hasła można zalogować się do elektronicznego konta czytelnika w Bibliotece oraz do zasobów Ibuk Libra.

Chcąc skorzystać z e-zasobów należy:
  • posiadać aktywne konto czytelnika w Bibliotece Akademickiej,
  • wejść na stronę internetową Uczelni do zakładki BIBLIOTEKA, a następnie do folderu ZASOBY CYFROWE
  • wybrać bazę Ibuk Libra, klikając w jej logo lub w odsyłacz przy opisie (w celu dostępu do e-zasobów, użytkownik zostanie poproszony o podanie loginu i hasła),  
  • zalogować się podając te same dane, które służą do logowania się w katalogu on-line Biblioteki; dane te są przekazywane podczas aktywacji konta czytelnika w wypożyczalni Biblioteki

 
Aby korzystać ze wszystkich możliwości bazy konieczne jest założenie osobistego kontmyIbuk. Po założeniu konta myIbuk czytelnik jest już zawsze rozpoznawany przez system i może korzystać z tych zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia. Baza umożliwia wyszukiwanie wewnątrztekstowe, dodawanie zakładek, zaznaczanie fragmentów tekstu, wprowadzanie własnych notatek, tagowanie fragmentów, eksport notatek > prześlij.

WAŻNE! Po zalogowaniu się w serwisie poprzez zakładkę ZASOBY CYFROWE, przy pierwszym logowaniu na konto myIBUK użytkownik zostanie poproszony o powiazanie konta myIBUK z HANem (programem dajacym dostęp do e-zasobów Biblioteki). Dzięki takiemu rozwiazaniu, przy kolejnych logowaniach do czytelni on-line Ibuk Libra, użytkownik od razu otzryma dostęp do swojej indywidualnej półki, bez konieczności dodatkowego logowania.

Zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem, który krok po kroku omawia najważniejsze funkcjonalności bazy, instrukcją wprowadzania kodu PIN oraz krótkimi filmikami, które ułatwią poruszanie się po serwisie nowym użytkownikom.
Dostęp do tych materiałów znajduje się poniżej.

 

Jak korzystać z BAZ EBSCO
...................................................................

Biblioteka Akademicka PPUZ w Nowym Targu oferuje zdalny dostęp do elektronicznych źródeł wiedzy. Za pomocą jednego loginu i hasła można zalogować się zarówno do elektronicznego konta czytelnika jak i do wszystkich zakupionych przez PPUZ w Nowym Targu baz EBSCO. Obecnie oferujemy dostęp do następujących baz: eBook Academic Collection, Literary Reference Center Plus, Nursing Reference Centre, Nutrition Reference Center, Rehabilitation & Sports Medicine Source, Rehabilitation Reference Center.

Chcąc skorzystać z e-zasobów należy:
  • posiadać aktywne konto czytelnika w Bibliotece Akademickiej,
  • wejść na stronę internetową Uczelni do zakładki BIBLIOTEKA, a następnie do folderu ZASOBY CYFROWE
  • wybrać bazę EBSCO, klikając w jej logo lub w odsyłacz przy opisie (w celu dostępu do e-zasobów, użytkownik zostanie poproszony o podanie loginu i hasła)
  • zalogować się podając te same dane, które służą do logowania się w katalogu on-line Biblioteki; dane te są przekazywane podczas aktywacji konta czytelnika w wypożyczalni Biblioteki