Nowa WIFIInwestycje PPUZSukces UczelniInformatyzacja PPUZ w Nowym Targu (cyfrowa uczelnia 3.0)Zdalne nauczaniecovidBaner FE

Konferencja „Źródła kultury regionu Małopolski - Podtatrze”

W dniu 18 marca 2013 r. w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbyła się konferencja „Źródła kultury regionu Małopolski - Podtatrze”.

Konferencja zorganizowana została przez Małopolskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Rektorem Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Skierowana była do osób, które poprzez różne formy działań realizowanych w ramach edukacji regionalnej, odkrywają przed dziećmi i młodzieżą piękno rodzimej kultury i tradycji.

W konferencji wzięli udział wykładowcy i studenci PPWSZ w Nowym Targu oraz dyrektorzy i nauczyciele przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, instruktorzy zespołów regionalnych, dyrektorzy, kierownicy, instruktorzy miejskich i gminnych ośrodków kultury.

Program:

  • „Pasterstwo jako źródło kultury” - Anna Kozak (Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem)
  • „U źródeł poezji podhalańskiej” - dr Anna Mlekodaj (Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu)
  • „Dziedzictwo muzyczne Podhala, Spisza i Orawy” - Krzysztof Trebunia – Tutka (instruktor muzyki, tańca i śpiewu podhalańskiego)
  • „Styl zakopiański” - Julita Dembowska (Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem)
  • „Oblicza podhalańskiej mody” – dr Stanisława Trebunia – Staszel (Instytut Etnologii i Antropologii Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie)

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Monika Jakobiszyn

Agnieszka Krzystyniak

Dział Nauki i Wydawnictw

Galeria zdjęć: