inauguracja rokuZdalne nauczaniecovidProjekt NBPBaner FE

List Rektora na początek roku akademickiego 2020/2021

Szanowni Państwo, Drodzy Studenci, Koleżanki i Koledzy!

Zbliżający się wielkimi krokami nowy rok akademicki będzie dla naszej Uczelni wyjątkowy pod wieloma względami. Przyszło nam zmierzyć się z ogromnymi wyzwaniami, jakie postawiła przed nami pandemia. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby odpowiednio przygotować się do tej nierównej walki o zachowanie względnej normalności. Nasze wspólne dobro jest najwyższą wartością, dlatego bezpieczeństwo i zdrowie, w tych szczególnie trudnych dla nas czasach, jawią się jako priorytet.

Mając dobre podstawy – odpowiednie procedury, których przestrzeganie zapewni nam wszystkim maksymalny poziom bezpieczeństwa – możemy skupić się na zachowaniu najwyższej jakości nauczania. Zgodnie z rekomendacjami i zaleceniami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, wydałem Zarządzenie, w myśl którego wykłady na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W przypadku zajęć kształtujących umiejętności praktyczne, nauczanie zdalne może być wykorzystywane pomocniczo. Z kolei zajęcia dydaktyczne, które wymagają bezpośredniego kontaktu prowadzącego ze studentami, będą odbywać się w formie tradycyjnej na terenie Uczelni lub w innych jednostkach, z którymi mamy podpisane stosowne porozumienia, z uwzględnieniem zasad ograniczających ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Na ten niezwykle trudny czas przypadł jubileusz 20-lecia Podhalańskiej Uczelni. Mimo przeciwności losu, namawiam Państwa gorąco do wspólnego świętowania. Razem przetrwamy ten trudny czas. Choć nasze spotkania nie będą mogły odbywać się w większości w formie tradycyjnej, postaraliśmy się, wspólnie z Państwem, aby kalendarz obchodów był bogaty.

Bądźmy razem, patrzmy w przyszłość z odwagą, walczmy, aby każdy kolejny dzień nie poszedł na marne. Dbajmy o dziś, myślmy o jutrze, pamiętajmy, o tym, co było wczoraj, aby nie popełniać tych samych błędów. Niech nadchodzący jubileuszowy rok akademicki będzie dla naszej Uczelni pogodny i owocny – na przekór czasom – spokojny. Tego Państwu i sobie życzę z całego serca.

dr hab. Robert Wojciech Włodarczyk, prof. uczelni

Rektor PPUZ w Nowym Targu