konferencja 21 majastrategiakonkurs ponekonkurs architketuraInwestycje PPUZZdalne nauczaniecovidBaner FE

Młode Podhale i "Rodzinne zwyczaje mieszkańców pogranicza polsko - słowackiego Nowy Targ - Kieżmark"

Uczelniany Zespół Góralski Młode Podhale przy Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu od 30 czerwca 2020 roku na zaproszenie Urzędu Miasta w Nowym Targu uczestniczy w realizacji mikroprojektu "Rodzinne zwyczaje mieszkańców pogranicza polsko - słowackiego Nowy Targ - Kieżmark".

W ramach projektu 19 marca 2021 roku odbyła się międzynarodowa konferencja, na której członkinie zespołu Młode Podhale, studentki III roku kierunku Turystyka i Rekreacja PPUZ w Nowym Targu – Anna Łabunowicz i Dorota Trebunia wygłosiły referat nt. “Czas zaślubin w kulturze Podhala – dawniej i dziś”.  Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska Słowacja 2014-2020.  Gratulujemy i życzymy więcej takich naukowych przedsięwzięć.

Młode Podhale, fot. UM Nowy Targ