Ratownictwo dodatkowy nabórrekrutacja 20 21Zdalne nauczaniecovidrachunkowość i analitykaankieta 2020Projekt NBPpodyplomoweBaner FE

Młode Podhale z kolejnymi nagrodami

Działający przy Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu Uczelniany Zespół Góralski „Młode Podhale” ma na swoim koncie wiele ogólnopolskich i międzynarodowych sukcesów. Dobra passa trwa.

13 sierpnia 2020 roku „Młode Podhale” wystąpiło podczas XI Europejskich Targów Produktów Regionalnych, organizowanych przez Tatrzańską Agencję Rozwoju, Promocji i Kultury.

W dniach 13-16 sierpnia 2020 r. w Bukowinie Tatrzańskiej odbywały się 54. Sabałowe Bajania. Grupa śpiewacza „Młodego Podhala” w składzie: Dorota Trebunia, Elżbieta Witek, Paulina Świder, Justyna Szostak, Natalia Szostak i Paulina Peciak, zdobyła w konkursie drugie miejsce. Łukasz Murzański został natomiast laureatem Nagrody Grand Prix – Bukowiańskiego Buka – za wybitną prezentację gry na złóbcokach.

28 i 29 sierpnia 2020 roku odbywał się z kolei 54. Ogólnopolski Konkurs Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Łukasz Murzański zajął zaszczytne, pierwsze miejsce. Jego kunszt został doceniony przez ogólnopolskie jury. Gratulujemy całemu zespołowi!

Opr. DPiW