studiuj na podhaluazsArchitektura wnętrzJubileusz PPUZ w Nowym TargustrategiaInwestycje PPUZZdalne nauczaniecovidBaner FE

Turystyka a ochrona przyrody w TPN

Dnia 2.04.2014 odbyła się kolejna prelekcja pt. "Turystyka a ochrona środowiska w Tatrzańskim Parku Narodowym" zorganizowana przez Podhalańskie Koło Naukowe Turystyki.  Spotkanie przeprowadził komendant straży w Tatrzańskim Parku Narodowym, absolwent studiów I stopnia na kierunku Turystyka i rekreacja PPWSZ w Nowym Targu oraz absolwent studiów II stopnia na kierunku Turystyka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie - mgr EDWARD WLAZŁO, obecnie doktorant w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Prelekcja ta rozpoczęła nowy cykl spotkań organizowanych przez nasze koło a skierowanych do absolwentów kierunku Turystyka i rekreacja PPWSZ w Nowym Targu. W ramach tego cyklu zapraszamy naszych absolwentów, którzy po zakończeniu nauki w Podhalańskiej Wyższej kontynuowali zdobywanie wiedzy na innych uczelniach. Obecnie wielu z nich wykonuje bardzo ciekawe zawody, o których chcemy się więcej dowiedzieć.

Dzięki temu spotkaniu mogliśmy dowiedzieć się czym na co dzień zajmuje się straż parku TPN, z jakimi przypadkami się spotykają. Wszystkie opowieści Pana Edwarda poparte były ciekawymi zdjęciami, co jeszcze bardziej przykuwało naszą uwagę.

Niezwykle ważne okazały się dla nas informacje odnośnie tego, czego nie należy robić na terenie parku. Przypadki turystów z jakimi spotykał się Pan Edward w swojej pracy nie raz przyprawiały nas o zdziwienie.

Oby jak najwięcej takich prelekcji, które będą zgłębiać naszą wiedzę na temat obszarów chronionych i przyrody oraz świadomego uprawiania turystyki. Dziękujemy wszystkim za liczne uczestnictwo!

INFORMACJE W PORTALU podhaleregion.pl

Inf.:  Podhalańskie Koło Naukowe Turystyki PPWSZ w Nowym Targu