Baner FEkonkurs plastycznyInwestycje PPUZZdalne nauczaniecovid
Filologia Angielska I stopnia
Szybki kontakt

Sekretariat Kierunku 
Filologia Angielska
telefon: 18 26 10 717

iht@ppuz.edu.pl

Dział Obsługi Studenta
telefon:18 26 10 731
dos@ppuz.edu.pl

Kurs językowy dla słuchaczy UTW rozpoczęty!

Studenci stacjonarni semestru 4 od marca 2016 roku prowadzą zajęcia z języka angielskiego dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Targu. Zajęcia odbywają się w PPWSZ w Nowym Targu w ramach współpracy z UTW i prowadzone są w trzech grupach:

  • grupa początkująca (true beginners)  16.00 – 16.45
  • grupa średniozaawansowana (intermediate) 17.00 – 17.45
  • grupa podstawowa (false beginners) 18.00 – 18.45

 

Celem zajęć dla początkujących oraz dla grupy podstawowej jest poznanie zwrotów przydatnych  w codziennej komunikacji. Podczas zajęć, nasi studenci wprowadzają podstawowe dialogi oraz słownictwo.

Grupa średniozaawansowana to osoby, które swobodnie komunikują się w języku angielskim. Pozwala to naszym studentom przygotować zajęcia oparte na konwersacji, pracy w parach oraz powtórzeniu słownictwa.

Studenci bardzo dobrze odnajdują się jako nauczyciele. Zajęcia są urozmaicone nie tylko ćwiczeniami, ale również różnymi formami pracy np. w grupach lub parach. Ponadto, zajęcia te pozwalają zrozumieć, że nauka języka nie zna granic wieku. Najważniejsza jest motywacja do nauki, otwarty umysł i pozytywna atmosfera podczas zajęć, a naszym seniorom ani zapału, ani motywacji nie brakuje.

Opiekę metodyczną nad kursem dla seniorów objęła mgr Anna Borkowska.

Oprac. i zdj. Anna Borkowska

 

Galeria zdjęć: