Zdalne nauczaniecovidProjekt NBPBaner FE

VI Bieg o Puchar Rektora PPWSZ w Nowym Targu

W dniu 26 maja odbył się VI Bieg o Puchar Rektora PPWSZ w Nowym Targu. Impreza organizowana jest cyklicznie  przez Zakład Wychowania Fizycznego i Sportu oraz KU AZS PPWSZ we współpracy z Urzędem Miasta Nowy Targ. Zawodnicy mieli do pokonania dwie alternatywne trasy. Długa i trudniejsza trasa na dystansie 10km przebiegała w terenie górzystym. Na starcie pojawiło się blisko pięćdziesięciu zawodników. Atrakcyjności biegu głównego dodała rywalizacja na premii górskiej. Jako pierwsi najwyższe wzniesienie biegu pokonali – Jan Antolec oraz Mirosława Witowska. Premia górska oraz bufet dla zawodników znajdowały się na najbardziej widokowej części trasy.

Bieg krótszy odbywał się na dystansie 4,3km i przyciągnął 35 zawodników. Start honorowy odbył się z Rynku. Funkcję startera biegu przyjął sam Rektor PPWSZ w Nowym Targu – dr hab. Stanisław Gulak. Rywalizujący na dwóch dystansach przekraczali linię mety znajdującą się na podhalańskiej uczelni. Tutaj też, w obecności JM Rektora, kanclerza pana Janusza Kurzyny iprzedstawiciela sponsora pana Krzysztofa Magdij,   przeprowadzono uroczystą dekorację zwycięzców poszczególnych kategorii: kobiet, mężczyzn, studentów i pracowników PPWSZ w Nowym Targu. 

Bieg wpisał się na stałe do kalendarza imprez biegowych miasta. Inicjatywa ma za zadanie promować PPWSZ w Nowym Targu jako uczelnię popularyzującą prozdrowotne formy aktywności.

Bieg nie jest tylko wydarzeniem stricte sportowym ale przede wszystkim integrującym środowisko akademickie i społeczność lokalną. W ramach biegu odbyła się rywalizacja osób niepełnosprawnych pn III Integracyjny Bieg PPWSZ z Handicapem. Bieg po raz kolejny organizowany jest przez Fundacje Integracji Poprzez Sport – Handicap. W ramach porozumienia z uczelnią fundacja realizuje swoje szczytne cele statutowe do których należy m.in organizacja i promowanie kultury fizycznej, sportu, narciarstwa, szczególnie wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych oraz integracja sportowców o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych. Prezesem zarządu fundacji jest ikona sportu pani Małgorzata Tlałka-Długosz

 Organizacja biegu jest możliwa dzięki pomocy wolontariuszy wśród których znaleźli się studenci, pracownicy administracji  i wykładowcy. Podziękowania należą się studentom pierwszego roku ratownictwa medycznego którzy zabezpieczali trasę oraz fizjoterapii którzy zadbali o odnowę biologiczną biegaczy. 

Bieg odbył się dzięki przychylności władz uczelni oraz pomocy partnerów lokalnych www.ecoflores.eu, Domowy Expertoraz firmy CRAFT. Patronat medialny objęli: Podhale24.pl, Góral Info, 24tp.pl, Podhale Region, Sportowe Podhale, Tygodnik Podhalański, TV Podhale, NTVK.

 

Wyniki biegu na dystansie 10km

Mężczyźni:

1. Jan Antolec (Gorący Potok Team)

2. Błażej Knutelski (Gorący Potok Team)

3. Andrzej Pradziad (UKS Regle Kościelisko)

Kobiety:

1. Mirosława Witowska (KW Zakopane)

2. Edyta Michalik (KU AZS PPWSZ)

3. Agata Sarna-Pohrebny (niezrzeszona)

 

Wyniki biegu na dystansie 4,3km

Mężczyźni:

1. Łukasz Bachleda (Gorący Potok)

2. Zbigniew Obrochta (niezrzeszony)

3. Robert Kidoń (Orawa Run)

Kobiety:

1. Nikola Komorowska (niezrzeszona)

2. Liwia Kubin (SP 10 Zakopane)

3. Anna Duda (KU AZS PPWSZ)

 

Pełne wyniki wraz z podziałem na kategorie znajdują się na stronie http://timekeeper.pl/wyniki/

 

Oprac. dr Paweł Gąsior

Zdj. DPiW

 

Galeria zdjęć: