Baner FEkonkurs plastycznyInwestycje PPUZZdalne nauczaniecovid

13.05.19 - XI Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych "Zdrowie gwarantem jakości życia"

W dniu 13 maja 2019 r. w Instytucie Nauk o Zdrowiu  Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu odbyła się XI Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych pt. „Zdrowie gwarantem jakości życia”.

Patronat Honorowy objął Jego Magnificencja Rektor PPWSZw Nowym Targuks.dr hab. Stanisława Gulaka, prof. nadzw. XI Konferencję Studenckich Kół Naukowych „Zdrowie gwarantem jakości życia” otworzyła Pani Prorektor ds. nauki i rozwoju PPWSZ w Nowym Targu dr Teresa Mucha.

Patronami medialnymi były: TVP3 Kraków, Gazeta Krakowska, Tygodnik Podhalański, Podhale24.pl, Nowotarska Telewizja Kablowa, TVPodhale, Nowytarg24.tv, Podhale Region.

Konferencję zaszczycili swoją obecnością zaproszeni Goście, wśród nich:

Trener Reprezentacji  Polski w AMP Futbol Pan Marek Dragosz i Zawodnik Pan Krystian  Kapłon oraz David Struzik – instruktor FDM.

W czasie konferencji wygłoszono 75 referatów, a prelegenci reprezentowali 19 ośrodków naukowych z Polski i Słowacji. Uczestnicy konferencji SKN przybyli z: Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia, Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, Państwowej Wyższej Szkoły im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku, Państwowej  Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie, Fakulta zdravotníckych odborov – Prešovskej univerzity v Prešove oraz liczną grupę stanowili studenci Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

Prezentacje wyników badań odbyły się w 6 sesjach tematycznych i w jednej sesji plakatowej. W każdej z sesji nagrodzono prelegentów trzech pierwszych miejsc.

W trakcie podsumowania każdej sesji jak i na zakończeniu konferencji
prof. nadzw. dr hab. Dariusz Mucha, pełniący obowiązki Przewodniczącego Komitetu Naukowego  podkreślił wysoki poziom merytoryczny wygłoszonych doniesień naukowych.

Komitet organizacyjny składa serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnej organizacji i przebiegu konferencji, a także wszystkim uczestnikom, bez których ta Konferencja nie miałaby szans na powodzenie. Skromne mury naszej uczelni pomieściły podczas konferencji ponad 300 uczestników.

XI Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych „Zdrowie gwarantem jakości życia” była szansą na wymianę poglądów, pozwoliła na głęboką refleksję w związku z podejmowaną tematyką i stała się także inspiracją do dalszych działań kół naukowych. Przedsięwzięcie można zaliczyć do w pełni udanych wydarzeń, które należy z pewnością powtórzyć w przyszłym roku.

 

Do zobaczenia w 2020 roku!

Opracowała: dr Bożena Kowalczyk

  

Patronat Honorowy:    

Dr hab. Stanisław Gulak,  prof. nadzw.

Rektor Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu

 

Komitet Naukowy:        

Dr hab. Dariusz Mucha, prof. nadzw. - Przewodniczący

Prof. dr hab. Amantius Akimjak

Prof. dr hab. Jan Dobrogowski

Prof. dr hab. Włodzimierz Drożdż

Prof. dr hab. Antoni Florkowski

Prof. dr hab. Waldemar Hładki

Prof. dr hab. Tadeusz Kasperczyk

Prof dr hab. Ryszard Kurzawa

Prof. dr hab. Andrzej Szczudlik

Prof. dr hab. Daniel Zarzycki

Prof. dr hab. Jan Zimny

Dr hab. Iwon Grys

Dr hab. Zofia Rogóż

Dr hab. Tomasz Pałka

Dr hab. Hubert Wolski

Dr Teresa Mucha

Dr Bożena Bogusz

Dr Michał Ceglarek

Dr Bożena Kowalczyk

Dr Bogumiła Lubińska-Żądło

Dr Wioletta Ławska

Dr Dorota Ogonowska

Dr Zdzisław Stępień

Dr Stanisława Talaga

Dr Izabela Załęska

Dr Maria Zięba

Dr Halina Romualda Zięba

 

Komitet Organizacyjny:   

Dr Bożena Kowalczyk - Przewodnicząca

Dr Bogumiła Lubińska-Żądło

Mgr Bogumiła Kiełtyka

Mgr Faustyna Kuros

Mgr Agnieszka Krzystynia

Uczestnictwo w Konferencji było równoznaczne z wyrażeniem przez Uczestnika zgody na nieodpłatne wykorzystanie jego wizerunku, utrwalonego na zdjęciach, w celach informacyjnych związanych z realizacją i przebiegiem Konferencji, poprzez rozpowszechnianie go za pośrednictwem strony internetowej Organizatora oraz we wszelkich innych materiałach informacyjnych, publikacjach, w tym czasopismach wydawanych przez Organizatora. Wyrażenie zgody udzielane jest na czas nieokreślony i obejmuje zezwolenie na wykorzystanie i rozpowszechnianie wizerunku Uczestnika, jego imienia i nazwiska na zdjęciach bez ograniczeń czasowych i terytorialnych.

Galeria zdjęć: