studiuj na podhaluazsArchitektura wnętrzJubileusz PPUZ w Nowym TargustrategiaInwestycje PPUZZdalne nauczaniecovidBaner FE

Zostań dawcą - udany debiut w PPWSZ !

Przez dwa dni trwała w Podhalańskiej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu akcja rejestracji dawców szpiku. Chociaż zorganizowana na Uczelni po raz pierwszy cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Do specjalnie przygotowanych stanowisk co chwilę podchodzili ofiarni potencjalni dawcy: niektórzy zdecydowani od razu, inni z rezerwą. Przemiłe wolontariuszki – studentki fizjoterapii czuwały nad sprawnym przebiegiem akcji, cierpliwie wyjaśniały wątpliwości i pomagały dopełnić niezbędnych formalności.

Najliczniej oczywiście stawili się studenci. „To zaledwie parę minut, załatwiłem sprawę w przerwie między zajęciami” – stwierdza Kuba, student fizjoterapii i dodaje – „trudno być obojętnym na cierpienie, zwłaszcza jeśli pomoc wymaga tak niewiele czasu i wysiłku.” Pani Teresa z II roku magisterskiego pielęgniarstwa o wpisaniu się do bazy dawców myślała już wcześniej –  „Ale nie było jakoś okazji, praca, dom. Dzisiaj znalazłam chwilę, żeby dołączyć do akcji.” Przy stolikach wolontariuszek można było także dostrzec wykładowców i pracowników uczelni.

Swoje wielkie serce pokazali również mieszkańcy Podhala, którzy dotarli na Kokoszków po to, by wesprzeć potrzebujących w walce z nowotworami krwi. „Jesteśmy zaskoczone tym, jak wiele osób spoza uczelni przyszło do nas w ciągu tych dwóch dni” – zauważyły wolontariuszki – „ w sumie odwiedziło nas już 200 potencjalnych dawców”.

Akcja jest częścią większego wydarzenia – trzeciej edycji ogólnopolskiego projektu studenckiego „Dla Ciebie to 5 minut, dla kogoś to całe życie” , którą na bieżąco można obserwować na facebooku PPWSZ oraz Twitterze.